Microsoft, bir Xbox One X sürümüne geçiyorsanız ya da bir arkadaşınızın Xbox One üzerinde oynamak istiyorsanız daha kolay bir yaşam yaşamak üzeredir. Sadece Xbox Insiders için daha kolay kurulum üzerine odaklanan alfa yazılımını çıkardı. Önizleme sürümü, artık kaydedilmiş oyunlarınıza değil, ev konsolunun ayarlarını buluta kaydeder. Her şeye yalnızca öyle ihtiyacınız olursa, yeni bir konsol yapılandırmak için zaman harcamak zorunda değilsiniz. Sisteminiz ayrıca TV ve OneGuide ayarlarını harici bir saklama alanına yedekleyecek ve Xbox mobil uygulaması, ilk güncellemesini indirirken bir Xbox One X kurmanıza yardımcı olacaktır.

Bu aynı zamanda oyun hediye işlemlerinin resmi olarak başlatılmasına işaret ediyor. Birine karşı davranmaya istekli iseniz, “en” dijital Xbox One oyunlarını, görev ekipleri (görev paketleri ve karakterler gibi), Xbox Live Gold veya Xbox Game Pass’ı hediye olarak satın alabilirsiniz. Sadece e-posta adreslerini veya Gamertag’ları bilmelisin.

Diğer iyileştirmeler? Ana ekran artık grupunuzla ilgili neler olup bittiğini size gösterecek “bloklar” (yukarıya bakın) içerebilir ve Kılavuz, yakın zamanda kullanılan başlıklar için mini oyun merkezleri içerir. Hub içeriğini kontrol etmek için oynamakta olduğunuz şeyi bırakmanız gerekmez. Ve eğer bir oyunda sıfır başarı elde ettiğinizden biraz utanırsanız kişisel ve genel profillerinizde bu başarısız oyunları gizleyebilirsiniz.

Kategoriler: İnternet

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.