Büyük duyurulara imza atan tek gösteri E3 değil. Şimdi Paris Oyun Haftası’ndan sadece birkaç gün kaldı ve Sony, önümüzdeki PlayStation etkinliğine biraz sinir bozucu yaklaşmaya başlamıştı. Yeni bir blog yazıtı, toplam yirmi oyun güncellemesinin vaat ettiğini ve özellikle yedi yeni başlık içeren yemin töreni vaat etti. Gösteri, 30 Ekim Pazartesi günü saat 4: 00’de GMT’de düşüyor. Oyun güncellemelerinin çok sayıda olduğunu göz önüne alırsak, bu formatın şirketin son E3 turnelerine benzediğine bahse girerim: temel olarak, bir uzun tiyatro sunumu, oyun römorklarının sürekli saldırısı, hepsi de bazı stagecraft tarafından dokunuldu.

Tahminimce, burada gösterinin yıldızı Son Bölüm 2. olacak. Oyunun geleceğini zaten bildiğimizde oldukça bir “duyuru” nitelendirdiğini düşünmüyorum, oysa oyun kesinlikle yoktu. Naughty Dog’un Uncharted: The Lost Legacy yerine sahne almasına izin veren şirketin E3 etkinliği. Oyunun ikinci bir şovda bir arka koltuğu kullanması için şaşkınlık duyarım, bu yüzden en azından Naughty Dog’un bir sonraki önemli oyunundan bir şeyler beklemeyi bekleyin.

Ancak yedi yeni açıklama kesinlikle ilginç. Yedi büyük oyun beklemek istemiyorum – orada bazı İndies ve PlayStation VR başlıkları bekliyoruz – ama hala boru hattına gelecek daha büyük bir olasılık var. Sony’nin özel serisi 2017’de, Horizon Sıfır Şafağı, Nioh ve Nier: Automata gibi başlıklarla birleşti ve yılın ilk yıllarını PS4’teki sahiplerine göre daha uzun bir Noel olarak yapmak için elini uzattı. 2018’in farklı olacağını, özellikle de Tanrı Savaşı ve Örümcek Adam’ın boru hattına indiği gibi tentpole sahip olacağını varsaymanın hiçbir nedeni yoktur. Bir Nioh veya Nier: Automata seviyesinde özel bir şeyler görmek hiç şaşırmadım; bu, Sony stüdyolarının böyle oyunlarla ne kadar iyi performans gösterdiğini düşünen heyecan verici bir kavram.

Nintendo Anahtarı’nın yılı olabilir, ancak Sony, mevcut nesil konsollara gelince, hala büyük oyuncağına özel oyun makinesine teşekkür ederek yenmesi gereken bir isim. Yine de, özellikle yeni Nintendo’nun yeni konsoluna hızla girmesiyle, kimse burada defne üzerinde dinlenmeyecektir. Ve bu yüzden Sony’nin burada ne sergilediğini görmek heyecanlı.

Kategoriler: Oyun

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.