Machine Games’in The New Order’ı başlattığı 2014’te ölülerden diriltilmiş gibi görünüyordu. Oyuncular, anlatı açısından oyunculara yepyeni bir deneyim ve yeni seriler sunarken nostalji açısından tüm doğru notlara ulaştı. Wolfenstein’ın yeni dönemi sadece koşturup Nazileri öldürmekten çok daha fazlası. Machine Games bazı eski okul personeline atıcılık uygulamalarına uysalar da, eski ile tatmin edici bir şekilde yeni bir karışım yapmayı başardılar. Wolfenstein II: The New Colossus ile, Machine Games onlar için çalışan şeyleri sallamıyor. Bunun yerine, oyun anlamında neredeyse aynı olan bir oyunda iki katına düşüyorlar; bu da formülü biraz değiştiriyor ve hikaye anlatan biçimleri ilk oyundan biraz fazla değiştiriyorlar.

Yeni Kolossus, The New Order’ın olaylarından hemen sonra Naziler savaşı kazanır ve Amerika’yı işgal ediyorlar. B.J. Blazkowicz, Nazileri Amerika dışına itmek için kendini özgürlük mücadele direniş ekibiyle hizaya sokuyor. Hikayenin seyri boyunca bu, basit bir gelişme olmamasına rağmen, seride daha önce değinilmeyen Blazkowicz’in daha insan bir tarafını görürsünüz. Oyuncular, yetiştirme ve aileleri ile mevcut ilişkileri hakkında daha fazla bilgi edinecekler ve Nazilerin kötü adamlarının dalgalarını biçen hızlı tempolu aksiyon eyleminde iletilebileceklerinden çok daha karmaşık bir kahraman ortaya koyuyor. Yeni Colossus, sizi New York’taki Wyatt ya da Fergus’u seçmeyi seçtiğiniz anları geri getiren bir dal hikayesi geliştirdi. Bu karar erkenden başlar ve oyunun bir dizi yönünü etkiler. Her şeyden önce, oyunda göreceğiniz cutscenes’ler ve konuşmalardan birini seçerseniz tamamen farklı olacaktır. İkincisi, size her zaman çizgisinde benzersiz olan güçlü bir silah verilecek, oyun ve yaklaşım mücadelesinde ilerleme biçiminizde büyük bir rol oynayacak.

Oyunun bu yönü, hızlı tempolu, eski okul koşusu ve tabanca hareketi, ilk oyundan çok fazla bozulmamış. Yeni Colossus, Formülü Yeni Siparişten değiştirmedi. Machine Games size bir ton düşman atar, size her bir haritada onları bularak sağlık ve mühimmatınızı yönetme görevi verir. Gerçi atıcı nasıl istersen oynamak çok güzel. Bu düşmanların görevi daha da zorlaştıracağı Komutanı sistemi. Bu yüksek rütbeli düşmanlardan birine gizlice yaklaşın ve onları uyarılmadan gönderin ve daha kolay bir zaman kazanacaksınız. Bununla birlikte, Komutanlar genellikle haritada onlara erişemeden önce bir sürü düşman öldürüp gizlice öldürme ihtimaliniz olan yerlere ulaşmakta zorlandıklarında seviyeleri kaosa doğru yönlendirilmiş görünüyorlar. Bu Komutanları öldürmek, her biri bir Enigma Yasası taşıyan Yeni Soyutun büyük bir parçasıdır. Bu kodlar, Ölüm Kartları toplamak ve Nazi komuta zincirini ortadan kaldırmak için Suikast Misyonlarında “Uberkomutanlar” a çıkıp geri dönmenize izin veren düzeylerde yeni varyasyonlar açıyor. Bu ana yol ile paralel olarak veya kredilerin toplanmasından sonra yapılabilir.

Yeni Colossus, oyunun keşfedilmesi ve tamamlanması için elinizin altındadır. Bu gizli öğelerden en önemlisi Blazkowicz’in silahlarını daha da geliştirmenize izin veren silah güncelleme paketleri. Bu, silahlar, kapsamlar ve daha güçlü yüklü saldırılar için genişletilmiş dergiler gibi şeyleri sunar. Wolfenstein, modların en kolayında oynamadığınız sürece parkta yürümek anlamına gelmez ve bu yükseltme kitleri oyun ilerledikçe farklı düşman türlerinin dalgalarını çözmek için gereklidir. Bunların yanı sıra, her haritanın her köşesinde kelimenin tam anlamıyla saklanmış olan daha az lezzet maddesi ve koleksiyon var. Düzeylerin kendileri önceki oyundan biraz daha dinamik, çok sayıda rota ve keşif ödülü bu tahsil araçlarıdır. Daha büyük, daha labirent gibi seviyelerde, işlerin kafa karıştırıcı olduğu ve oyun içi objektif işaretçisinin birazcık bir sapıklık olduğu zamanlar vardır. Genelde bu önemli kılavuz, ekrandaki hareketi dengesinde bulmak zordur, aksine kıyaslandığında zayıf olur. Yeni Colossus, oyuncunun elini tutup onları tam olarak nereye gideceğini ve oraya gitmek için biraz keşfedilmesini söylemek arasında ince bir çizgiyi yürümeye çalışır. Tek dezavantajı, oyununuzda bize bir avuç dolandırıcı gelmiş olan bir sonraki yerinizi aramaya sıkıştığınız bir duruma geçerseniz. Sadece birazcık, ateş atışını kırıyor.

Kategoriler: Oyun

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.